NadpřirozenoJeště vymyslím

Úrovně existence

Publikováno 25.12.2013 v 01:46 v kategorii Elementálové, přečteno: 560x

Už známe teorie, které mluví o tom, že když člověk ,,žízní" po fyzické existenci, jeho duše se znovu rodí v těle, jež je jejím pouhým stínem na úrovni, na níž má právě vědomí. To je možné proto, že existuje energie, která vše sjednocuje, přestože se hmota zdá být nestálá. Energie, která je nepřetržitá a jejíž kontinuita nemizí, ačkoli se mění její směr a intenzita. Je jako moře, které je mořem bez ohledu na to, zda je klidné či rozbouřené, stejně jako naše bytí, které je bytím bez ohledu na množství svých kvalit, s nimiž ho nesmíme zaměňovat. Tyto kvality jsou jeho částmi, avšak bytí existuje, i když se kvality mění.
 Každá civilizace nebo starodávný národ mluví o Bytí v podobě Boha, Anima Mundi, Absoluta či Jedna, jehož síla proniká do všeho, co ve Vesmíru žije, prostupuje všechny bytosti, sjednocuje je a probouzí k životu. Pokud máme otevřené oči a umíme se dívat, můžeme tento život pozorovat všude kolem nás: je to inteligentní život, jenž vlastní vůli existence a přebírá formy a hustotu, které v jednotlivém čase a prostoru potřebuje. Přestože substance je jedna, forem je více a není tedy divu, že i dnes mluvíme o makrokosmu a mikrokosmu, které dle řeckých mýtů sjednocoval Atlas, onen symbol člověka věčně ukřižovaného mezi tělem a duchem kvůli svému tušení, že existuje ještě něco kromě hmoty. Atlas, který se pevně opírá nohama o zem, avšak hlavu má v nebesích, kde čerpá inspiraci a nadšení od Bohů. Tři úrovně v řecké filozofii-Chaos, Theos a Kosmos-odpovídající duchu, psyše a tělu popsala východní filosofie jako 7 vibrací, neboli úrovní Sluneční soustavy a Vesmíru všeobecně, a tyto se odrážejí i v člověku: 
 1. Úroveň duchovní vůle-univerzální neboli božský duch, který prozatím převyšuje lidské chápání. V Egyptě mu říkali Velká Modř, Nebeský Nil, po němž ve věčnosti pluje Bárka Tisíců let.
 2. Úroveň instituce-světlo, z něhož vychází veškeré duchovní osvícení, znázorňované jako svatozář. Svět Dévů a Andělů, v němž neexistuje čas počítaný lidmi, sídlo lásky, souladu a moudrosti, zázračná zahrada věčně rozkvetlých lotosů
 3. Úroveň čisté mysli-v ní přebývají archetypy, pravzory, z jejichž úrovně pochází mentální jiskra člověka: zářivá jako právě se rozvíjející možnosti, obydlí Já, úroveň ideálů a čistých idejí.
 4. Úroveň praktické mysli, mysli tužeb-sál zrcadel, obydlí mnohosti a násobení forem. Je to truhla s drahokamy, v nichž se odráží světlo nebo tma, Pandořina naděje a strach, v nichž lze poznat touhu a úzkost.
 5. Úroveň psychy neboli zářivých dvojníků, svět vibrací, v němž archetypy a touhy dostávají formy z jemné materie nebo energie. Mnohé mají svůj stín ve fyzickém světě, a proto této úrovni Egypťané říkali zářivý dvojník, který má moc nad hmotou. Právě odsud Elementálové berou základ harmonických ozdob, do kterých oblékají přírodu.
 6. Úroveň energie-pozemský projev egyptského klíče života. Zde je soustředěna energie, jejíž vibrace a směr působení ztvárňují tělo. Na této úrovni jsou nejhrubší těla Elementálů.
 7. Úroveň hmoty- fyzické tělo člověka, v němž se energie stává hmotou viditelnou pro naše oči. Bytí je ohraničeno tvarem a volnost též. Je to svět manifestace, svět projevů.
A právě v tomto světě se mluví o existenci čtyř základních prvků, elementů, v nichž žijí Elementálové.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?